34753655 - 041

7411 431 0914

چوب پلی وود یا چوب پلای وود چیست و چه کاربردی در صنعت دارد؟

چوب پلی وود چیست:

چوب پلای وود بهترین نوع مصالح ساختمانی چوبی است که به شکل ورق به جای تخته ها فروخته می شود. اجناس چوبی به طور کلی در صفحات یا پانل های ۴ * ۸ پا قرار دارند و در ضخامت هایی مانند ۱/۴ اینچ ، ۱/۲ اینچ و ۳/۴ اینچ قرار دارند. اجزای ورقه ای ساخته شده با لایه های نازک یا قطعات کوچک چوب (روکش شده) با هم ، تخته های چوب را برای ساخت و سازهای مدرن تخته های چوب جامد جایگزین کرده اند و برخی از مزایای مهم چوب پلی وود نسبت به الوار را دارند که یکی از آنها اندازه بزرگ است. در واقع ، شما می توانید از چوب پلای وود  و سایر محصولات ورق مانند تخته های بسیار بزرگ و تخت که می توانید به هر اندازه ای که نیاز دارید برش دهید.

چوب پلای وود چیست و چگونه ساخته می شود؟

چوب پلی وود  یک ساندویچ از لایه های نازک یا تخته های چوبی است که بهم چسبیده و به هم فشرده می شوند تا یک تابلوی بسیار قوی و ابعادی پایدار تشکیل دهند. از نظر ابعادی پایدار بدان معنی است که پانل زیاد گسترش نمی یابد یا منقبض نمی شود (زیرا چوب جامد بسیار مستعد انجام کار است) و می توانید اندازه و ضخامت آن در کل ماده را به خود اختصاص دهید.

چوب پلای وود این ثبات را از یک تکنیک ساختمانی به نام cross-graining الهام گرفته است. به جای اینکه دانه چوب هر لایه چوب پلی وود در همان جهت اجرا شود ، دانه های متقاطع هر لایه را به طور متناوب  می کنند ، بنابراین دانه چوب یک لایه عمود بر لایه بعدی است. دانه چوب نسبت به انتها تا انتها بیشتر از یک طرف به طرف دیگر گسترش می یابد. تراش متقابل این حرکت را به حداقل می رساند زیرا لایه های متناوب همیشه در جهات مخالف در حال گسترش یا انقباض هستند.

راز زیبایی چوب پلی وود ساخت و ساز لایه ای می باشد و همچنین در عین حال زیبا و مقرون به صرفه است. از آنجا که فقط دو لایه بیرونی (به نام روکشهای صورت) قابل رویت است ، تولید کنندگان چوب پلی وود از بهترین لک های ظریف  در قسمت بیرونی استفاده می کنند و از چوب های جذاب برای لایه های داخلی استفاده می کنند.

شرکت آذران صنعت یکی از بهترین تولید کنندگان در زمینه عرضه و فروش چوب پلی وود در ایران می باشد و مشتریان گرامی می توانند جهت راهنمایی و مشاوره در مورد نحوه خرید چوب پلای وود با کارشناسان ما ۳۴۷۵۳۶۵۵ – ۰۴۱ در ارتباط باشند.

 

انواع چوب پلی وود:

چوب پلی وود به عنوان یک محصول ساخته شده در انواع مختلف برای کاربردهای متفاوت ارائه می شود.  پلای وود برای ساخت و ساز و همچنین چوب پلی وود برای پروژه های نجاری مانند مبلمان و کابینت قابل استفاده می باشد.

چوب پلای وود ساخت و ساز عموما سخت تر و جذاب تر است . چوب پلی وود مورد استفاده  در ساخت و ساز به طور معمول فقط با نمرات متداول چوب نرم ، مانند صنوبر  ساخته می شود .

 

چند نوع معمول پلای وود و موارد استفاده آنها شامل موارد زیر است:

 

پوشش: پلای وود ساخت و ساز استاندارد استفاده شده برای پوشش دیوار ، کف سازی سقف ، سازه های کف (کف زیرزمینی) و ساخت و سازهای خشن عمومی که در آن ظاهر و نواقص سطح اهمیت ندارند.

چوب پلی وود ماسه سنگ:  پلی وود “پروژه” با روکش های مناسب و صاف مناسب برای پروژه های اساسی در اطراف خانه ، مانند قفسه های ابزار یا تاپس های میز کار ، و هر چیزی که نقاشی شود.

کف پوش: چوب پلای وود به ضخامت ۳/۴ اینچ با لبه های زبان و شیار که به هم وصل می شوند تا یک سطح کف جامد ایجاد شود.

نمای بیرونی: انواع مختلفی از پلای وود ساخت و ساز که برای استفاده در فضای باز در نظر گرفته شده است. فقط چوب پلای وود بیرونی تحت فشار مقاوم در برابر پوسیدگی است.

دکوراسیون: همچنین در دکوراسیون داخلی و همچنین مبلمان در فضای باز از چوب پلی وود استفاده می شود ، عموماً یک تابلو با کیفیت بالاتر و روکش های مخصوص چهره چوب سختی مناسب برای رنگ آمیزیرا دارا می باشد. چوب پلای وود برای انواع پروژه های نجاری مورد استفاده قرار می گیرد .

دریایی: پلای وود ساخته شده با چسب ضد آب برای جلوگیری از لکه دار شدن به دلیل قرار گرفتن در معرض آب. معمولاً به عنوان “ پلی وود ضد آب” شناخته می شود و مقاوم در برابر پوسیدگی می باشد. طراحی شده برای قایقرانی اما همچنین برای پروژه های مبلمان فضای باز محبوب است.