اطلاعات تماس

34753655 - 041

7411 431 0914

صداقت در تجارت سرلوحه کار ماست

موارد مصرف تخته چندلایی

مزایای تخته چند لایی ها در یک نگاه :

 

1 _ تخته چند لایی یا همان تخته سه لایی و هفت لایی به لحاظ استحکام و تحمل بار و فشار به مراتب قوی تر از تخته های یک تکه است ، زیرا هر یک از لایه های آن موجب تقویت لایه های بعدی می شود .

2 _ از نظر وزنی و حمل و نقل تخته چند لایی ها از تخته نئوپان و ام دی اف ( mdf ) سبک وزن تر هستند .

3 _ قابلیت پیچ خوری بالایی دارند و پیچ و میخ را می توان خیلی نزدیک به لبه های تخته متصل کرد بدون آن که تخته چند لایی دچار ترک شود .

4 _ احتمال تاب خوردگی در آنها بسیار کم است .

5 _ تخته چند لایی به صورت ورقه های بزرگ در دسترس هستند ، در نتیجه بسیار با صرفه می باشند .

6 _ تخته چند لایی را می توان با روکش های بسیار متنوع خریداری کرد .

7 _ از مزایای اصلی و بسیار مهم تخته چند لایی ، استفاده بهینه مصرف کنندگان از سطح وسیع و بیشتری از چوب میباشد که به راحتی میتوانند کارهای زیادی روی سطح تخته چند لایی انجام دهند .

8 _ تخته چند لایی ها بدلیل خاصیت بافت چوب و حالت تار و پود قرار گرفتن لایه ها بر روی همدیگر علاوه بر استحکام زیاد ، عایق صدا و سرما و گرما نیز میباشند .

تخته چندلایی

 

ورقهای تخته چندلایی به دلیل استحکام و مقاومت زیاد از زمانهای گذشته تا کنون مورد توجه و استفاده در صنایع مختلف قرار گرفته است و امروزه نیز کاربرد زیادتری نسبت به گذشته دارد و در برخی از صنایع به دلیل استحکام بالا بجای تخته نئوپان و ام دی اف ( mdf ) از تخته چندلایی استفاده می شود .

برخی از موارد مصرف تخته چندلایی :

صنعت مبلمان – کف صندلی – زیرپالت(کف پالت) – باکس پالت – باکس های چوبی داخلی و صادراتی – ساخت انواع جعبه مهمات نظامی – کف و دیواره کانکس و کانتینر – کف و دیواره واگن – کف و دیواره خانه های پیش ساخته (Lsf) – قالب بندی بتن – انواع پوششهای سقفی و کف – ساخت قرقره های سیم و کابل و بسته بندی انواع محصولات صنعتی و صادراتی مورد استفاده قرار میگیرد.